Droga Wspólnoto Ruchu Światło – Życie Diecezji Kaliskiej !!!

Naszą wspólną radością jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, którą stale podejmują na grudniowym Dniu Wspólnoty członkowie Ruchu, nawet młodsze dzieci. Na taki widok w sercach rośnie radość i nadzieja. W tym roku również duże grono podjęło to dzieło we wszystkich trzech rejonach.

W tym roku już trzeci raz wspólnie wzięliśmy udział w akcji Paczuszka dla Maluszka, aby wspomóc potrzebujących, a szczególnie podopiecznych z Domu Ochronnego Poczętego Życia przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie. Dziękujemy wszystkim za włącznie się w akcję, za Waszą otwartość, hojność, pomoc. Wszystkie Wasze dary przekazaliśmy do Domu wieczorem po naszych spotkaniach w Dniu Wspólnoty (10.12.2023r). Możliwość pośredniczenia w tej pięknej akcji budzi w nas niesamowite uczucie wdzięczności i więzi z wszystkimi jej uczestniczkami. Przekazujemy Wam otrzymane podziękowania od mieszkańców Domu:

 „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i dzielą się dobrem.”

My – mieszkańcy Domu Ochrony Poczętego Życia doświadczamy tego w sposób namacalny, gdy otrzymujemy od Was pomoc, dzięki której możemy chronić życie tych najmniejszych i zapewnić im godziwe warunki wzrastania. Okazywane przez Was gesty dobroci są dla nas- sióstr, matek i dzieci wielkim darem a zarazem świadectwem człowieczeństwa i służenia wyższej sprawie.

Doświadczając radości płynącej z faktu, że „anioły” naprawdę są wśród nas i troszczą się o nas, z serca DZIĘKUJEMY i życzymy, by święta Bożego Narodzenia stały się czasem zadumy nad tym, co jest w życiu najważniejsze i by na wzór aniołów odkryć w Dzieciątku Jezus swojego Pana i Zbawiciela.

Z modlitewną pamięcią Siostry, Matki i Dzieci z Domu Ochrony Poczętego Życia.

Jak również podziękowania od organizatorów Paczuszki dla Maluszka:

Mamy ogromny zaszczyt złożyć wyrazy wdzięczności za udział w tegorocznej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Czułe i wrażliwe serce i ręce gotowe do pracy, to dziś nieoceniony skarb. Dziękujemy za powiew nadziei i otuchy w życiu najmniejszych z nas. Ciepłe myśli i gesty dobroci z pewnością otuliły wiele ludzkich istnień, w ten wyjątkowy świąteczny czas. Taka miłość i dobroć ratują świat!

Wszystkim, którzy nie zdążyli wziąć udziału w akcji lub chcą dalej wspierać Dom Ochrony Życia Poczętego przekazujemy adres strony internetowej Domu: http://www.dopz.faustyna.org/ , gdzie wskazany jest również rachunek, na który można przekazać pomoc finansową:

Nr konta: BNP Paribas

06 1600 1462 1817 7333 6000 0029

Niech Wam Pan Bóg błogosławi w Nowym Roku.

Ania i Karol z Diakonii Życia Diecezji Kaliskiej