Ponad 100 osób powitało Nowy Rok w duchu Nowej Kultury w Kaliszu.
Cudowną zabawę zorganizowali Ola i Andrzej Szczepaniakowie, ale już od samych przygotowań doświadczyli jak wielką siłę ma wspólnota. To dzięki niej i dla niej sala gimnastyczna w Szkole Sióstr Nazaretanek zamieniła się w prawdziwą Salę Balową. To właśnie siła Wspólnoty przed duże „W” sprawiła, że, mimo iż zabawa odbywała się w szkole, czuliśmy się jak w domu 😊 Domowe jedzenie, znajomy DJ 😉, który grał tylko nasze ulubione utwory, dzieci bawiące się tudzież śpiące 😊 same znajome twarze i ręce gotowe do pomocy w kuchni i nie tylko 😊
O godz. 19 spotkaliśmy się na Eucharystii w kościele św. Rodziny dziękując Bogu za Błogosławieństwo w minionym roku i oddając Mu siebie, nasze małżeństwa i rodziny w Nowym Roku. Po ciepłym posiłku oficjalnie rozpoczęliśmy zabawę uroczystym polonezem i belgijką, następnie parkiet przejęły dzieci, a kiedy dzieci miały zorganizowane inne atrakcje, na parkiecie bawili się rodzice, bo kto powiedział, że sylwester z dziećmi może się nie udać? O północy w blasku zimnych ogni i przy 12°C na dworze 😉 powitaliśmy Nowy Rok w atmosferze rodzinnej składając sobie życzenia. Następnie ks. Jerzy Salamon poprowadził krótką modlitwę, po której nastąpiła kolejna cześć zabawy; zabawy do białego rana.

Dziękujemy Oli i Andrzejowi za organizację, czas, uśmiechy, spokój zwłaszcza wtedy, kiedy sytuacja nie wydawała się spokojna i za takie prozaiczne rzeczy jak klocki Duplo, ekspres do kawy czy materace dla dzieci – były to, jak się okazało, rzeczy pierwszej potrzeby 😊
Dziękujemy Siostrom Nazaretankom za otwartość (nie tylko drzwi), zaufanie i wspólną zabawę!
Dziękujemy ks. Jerzemu Salamonowi za obecność, zwłaszcza na parkiecie 😊 wsparcie duchowe i tą radość w oczach, kiedy patrzył na TAKĄ wspólnotę!
Ale przede wszystkim dziękujemy Bogu, że zechciał nas tam zgromadzić w atmosferze rodzinnej i radosnej. Tak rozpoczęty Nowy Rok dodaje sił, także duchowych! Chwała Panu!
PS Wspomnieć należy, że sylwester był całkowicie i dobrowolnie bezalkoholowy i 100% uczestników pamięta 100% tej nocy, a jedyny ból głowy jaki miał prawo pojawić się o poranku, to ten spowodowany ilością emocji i wrażeń!
Do zobaczenia 31 grudnia 2023!

Joanna Robakowska.

Boski Sylwester 2022

Google Photo
Google Photo
Google Photo