Adwentowy Dzień Wspólnoty.
11 grudnia po raz kolejny doświadczyliśmy czym jest piękno wspólnoty. Tym razem członkowie Rejonu Południowego RŚ-Ż spotkali się w Wieruszowie, w Kościele św. Stanisława B.M. Zawiązania wspólnoty dokonała para rejonowa Ania i Olek Bystrkowie z ks. Jakubem Staneckim, po czym w serdecznych słowach powitał nas proboszcz ks. Łukasz Przybyła. Po raz pierwszy w roli moderatora naszego rejonu uczestniczył w spotkaniu ks. Przemysław Patkowski. Miłą niespodzianką było przybycie moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Daniela Zarębskiego i pary diecezjalnej Kasi i Piotra Kaniów.

“BYŁO CHŁODNO ALE SERCA GORĄCE I KS PROBOSZCZ MEGA OTWARTY…”

Włączyliśmy się w dwie akcje dobroczynne „Paczuszka dla maluszka” i „Zrób prezent dla bezdomnego”. Konferencję na temat roli Eucharystii w naszym życiu i formacji wygłosił ks. Łukasz Przybyła. Ukazał Eucharystię jako źródło i szczyt życia Kościoła, popierając teologiczne tezy poruszającym osobistym świadectwem. W czasie zajęć w grupach zgłębialiśmy temat symboliki światła, szczególnie roli świec, ich znaczenia w liturgii, ale i w naszym życiu. Przed Mszą Św. zebraliśmy się w kościele, aby Koronką do Bożego Miłosierdzia pomodlić się w intencji osób uzależnionych. Krąg DK prowadzi taką modlitwę co miesiąc. Eucharystii przewodniczył ks. Przemysław Patkowski, a wraz z nim sprawowali Najświętszą Ofiarę ks. Daniel Zarębski, ks. Jakub Stanecki i ks. Jarosław Dębiński. Przy ołtarzu licznie stanęli członkowie Diakonii Liturgicznej, dając świadectwo zgromadzonym w świątyni parafianom. Liturgię wzbogacała Diakonia Muzyczna. W czasie Eucharystii przy zapalonych świecach odbyło się uroczyste przyrzecznie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez sporą grupę członków DK.

Po Mszy Św. i Namiocie Spotkania zebraliśmy się przy stołach, aby porozmawiać i cieszyć się ze spotkania przy pysznym bigosie, kawie i cieście. Dla każdego małżeństwa był przewidziany upominek. Rozjechaliśmy się do domów w przekonaniu, że dobrze, owocnie spędziliśmy ten czas. Takie spotkania rozwijają i umacniają naszą wiarę.

Danuta Parnowska.

2022.12.11 DRW Wieruszów

zobacz całą galerię
Google Photo
Google Photo
Google Photo