„Dlatego chcę ją przynęcić, na pustynię ją wyprowadzić i mówić do jej serca” (Oz 2, 16).
Zgodnie z obietnicą i nas Pan wyprowadził na pustynię. W piątek, 23 września, rozbiliśmy na dwa dni nasz oazowy namiot spotkania w domu katechetycznym Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie. W niepozornym gronie 25 osób spotkaliśmy się na Jesiennej Oazie Modlitwy pt. „Modlitwa oddechem nowego życia” zorganizowanej przez parę rejonową DK Rejonu Południowego.
Oazę poprowadził Brat Waldemar Korba – Kapucyn z Wałcza, któremu towarzyszyli małżonkowie – Basia i Robert. W czasie ciekawych konferencji usłyszeliśmy, jak wybrać nowe życie dane przez Pana i zaakceptować swoją ludzką kondycję, a także jak odnaleźć jedność we wspólnocie, jak ją pokochać i w niej „owocować” …
A po teorii przyszedł czas na działanie. Była więc wspólna modlitwa pod Krzyżem Jezusa Chrystusa o przyjęcie Bożego planu na nasze życie, wołanie o wylanie Ducha Świętego, a na koniec indywidualna modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i wyzwolenie. Oczywiście nie zabrakło spotkania przy stole Eucharystycznym oraz tym, który dzięki życzliwości Księdza Proboszcza został pysznie zastawiony.
Dziękujemy Panu Bogu za ten czas zatrzymania się i weryfikacji naszych postaw, zwłaszcza we wspólnocie, oraz wszystkim, którzy swoją posługą umożliwili nam to spotkanie!

Z pozdrowieniami,
Anna i Aleksander Bystrkowie
para rejonowa DK Rejonu Południowego

Google Photo
Google Photo
Google Photo