Ilu z nas siedząc w kościele nie zastanawiało się co jest za ołtarzem? Gdzie i po co wychodzi ministrant? Co widzi celebrans patrząc na wiernych? Jak jest w prezbiterium? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź na naszych spotkaniach.

Czym jest Diakonia Liturgii? To przede wszystkim posługa przy ołtarzu, aby swoją obecnością upiększyć i uszlachetnić moment, w którym każdy z nas po raz kolejny może zatopić swoje serce we Krwi Baranka. Patena, gong, trybularz, łódka czy dzwonki – poznasz tutaj ich symbol i znaczenie.

Diakonia Liturgii to możliwość spojrzenia na Eucharystię z innego miejsca w kościele.

Ostatnia wieczerza, która była pierwszą Eucharystią zmieniała swój kształt na przełomie wieków, ale nie zmieniła swojego znaczenia. U nas poznasz ewolucję jaką przeszła, historię powstawania poszczególnych jej części oraz ich znaczenie.

Na spotkania w męskim gronie może przyjść każdy, kto tylko poczuje potrzebę zgłębiania wielkiej tajemnicy wiary. Przyjdź posłuchaj, zapytaj. Pomodlimy się wspólnie, będziemy uczestniczyć w części formacyjnej prowadzonej przez naszego kapłana, wypijemy kawę i po prostu pobędziemy razem w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznawać piękno Eucharystii. Niech każdy mężczyzna z Ruchu Światło-Życie czuje się zaproszony. Każdy będzie mile widziany i na spotkaniach, i przy ołtarzu.