Dnia 2 maja 2024 byliśmy świadkami otwarcia nowego budynku na Kopiej Górce w Krościenku. Powstało Centrum KWC, z ponad stu pokojami, salą konferencyjną, stołówką i piękną kaplicą na najwyższym piętrze.

Poświęcenia nowego obiektu dokonał ks. bp Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej w obecności biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz biskupa Krzysztofa Włodarczyka, delegata KEP ds. Ruchu Światło-Życie.

Podczas swego przemówienia przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski, bp Tadeusz Bronakowski, powiedział:

– Krucjata jest odpowiedzią na słowa św. Jana Pawła II, który chciał, by Polacy byli narodem wolnym wewnętrznie. Dlatego miejsce, które otwieramy, jest bardzo ważne, bo tu będzie dokonywać się formacja człowieka. Tutaj, dzięki łasce Bożej, wielu odzyska utraconą wolność.

-My niesiemy abstynencję swoim przykładem, czynem, świadectwem. Niech ten budynek, który otwieramy, będzie do tego narzędziem. By ludzie, którzy chcą wspierać trzeźwość, pozyskiwali wiedzę, napełniali się duchem Sługi Bożego, który w Krościenku jest szczególnie odczuwalny – dodał poseł Henryk Kowalczyk, członek Domowego Kościoła.

A my zyskaliśmy idealne miejsce na rekolekcje, a także wypoczynek z rodziną w ciągu roku.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że “środek tygodnia”, czyli dni od poniedziałku do czwartku (poza wakacjami, oczywiście) jeszcze są wolne, czyli można zamawiać terminy… Jak będziecie na miejscu, zorientujecie się jakie jeszcze są braki i pewnie tym chętniej dołożycie swoją “cegiełkę” do tego dzieła. Ksiądz Marek Sędek – Moderator Ruchu Światło-Życie zaprasza wszystkich bardzo serdecznie!

Na Kopiej Górce oglądaliśmy też przepiękną ZŁOTĄ KSIĘGĘ KWC. Tę samą, która była niesiona w darach na papieskiej mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 i pobłogosławiona przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Członkowie KWC mogą w niej poszukać siebie.

Gabriela i Andrzej Wardeńscy

2024.05.02 Otwarcie Centrum KWC