28 stycznia 2023 r w Cieszęcinie koło Wieruszowa, w Sanktuarium Św. Wojciecha BM u Ojców Sercanów, spotkali się członkowie, krucjatowicze i sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Od 2017 roku korzystamy z gościnności ks. Proboszcza O. Tadeusza Hojki i jego poprzednika O. Krzysztofa Wasiuka. W tym roku tłumów nie było, ale czy o to chodzi? Czy na tym to polega?
Spotkali się wszyscy, którym krucjata jest bliska sercu.
Byliśmy z Wysocka Wielkiego, Dzietrzkowic, Brunów, Polanowic, Ostrowa Wlkp., Cieszęcina, Wieruszowa, Kasek, Ostrzeszowa, Polanowic, Galewic, Sycowa, Osieka, Kalisza, Dziadowej Kłody, Dalbororowic, z Byczyny.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą z kapłanami: Ks. Tomaszem Kaczmarkiem – Moderatorem Rejonu Ostrowskiego i ks. Jarosławem Dębińskim- Moderatorem Diakonii Wyzwolenia w Ruchu Światło-Życie a również opiekunem KWC.
Ksiądz Jarosław wygłosił homilię w kontekście tematu: „Żyć w Świetle Chrystusa”. Nawiązał do czytań z dnia. Do łodzi kołyszących się na wodzie pod wpływem wichru oraz spokoju i mocy Jezusa. Przy nim nic nie może zagrażać a rzeczywistość staje się bezpieczna. Po burzy przychodzi słońce – łaska. Napięcie między wolą Boga a naszą. Nasz egoizm a tego nie chce nasz Bóg. Nasza wiara jest formowana poprzez rozdźwięki postaw lęku i spokoju. Musimy uczyć się byśmy przestali ufać tylko sobie. My również często odbiegamy od Boga żyjąc po swojemu i wahając się. Jednak z Bogiem nabieramy spokoju i niestraszne są myśli, życie czy przywary i lęki Uczymy się wraz z Bogiem zwalczać je, pokonywać.

Liturgię Słowa – czytanie, psalm i modlitwę wiernych przygotowali członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Oprawę muzyczną koleżanka Jolanta z diakonii muzycznej.
Po Mszy Świętej, wspólnota przeniosła się do Sali Gminnej w Osieku. Tu wysłuchaliśmy katechezy ks. Tomasza ,,Ku wolności wyswobodził nas Chrystusa”.
Bardzo wartościowe stwierdzenia, że o własnych siłach, sam sobie nie dam wolności, nie wyswobodzę się.
Jeżeli jestem dzieckiem Bożym to jestem wolnym. Jesteśmy zapisani w testamencie Boga. Możemy być zniewoleni przez używki, ale i przez ludzi, swoiści niewolnicy. Jezus nakłada na nas więzy miłości i ku wolności On nas wyswobodził. W przyjemnej atmosferze przy dźwięku śpiewanych kolęd złożyliśmy sobie życzenia pełne nadziei i miłości Boga i ludzkiej.
Przy cieście i żurku oraz ciepłych i zimnych napojach miło spędziliśmy czas.
Animator KWC Andrzej Wardeński złożył sprawozdanie z naszej misji, posługi przez cały rok 2022.
Udział w rekolekcjach ORDW w Archidiecezji Poznańskiej, udział w sesjach trzeźwościowych, konferencja Trzeźwościowa przy 153 osobach w Kaliszu, zorganizowanie diecezjalnej pielgrzymki do Grabowa nad Prosną, spotkania diakonii wyzwolenia. Nakreślił plany na rok 2023: w czerwcu dziękczynienie za dar Krucjaty w Kaliszu, pielgrzymka do Czastar a we wrześniu na Jasną Górę. Będziemy o tym informowali na bieżąco.
Zostały też wymienione tajemnice różańcowe i intencje KWC na 2023rok.
Krucjatowicze podzielili się świadectwem życia a dwie osoby podjęły dar kandydatów w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Franek, syn Pauliny i Piotra zagrał piękną kolędę.

Do zobaczenia za rok i patrzmy z nadzieją na udział młodych członków i kandydatów KWC.

Dorota Kasprzak- członek Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.

2023.01.28 – Dzień jedności KWC

Google Photo
Google Photo
Google Photo