„Bóg bogaty w miłosierdzie”

Małżonkowie, rodziny z dziećmi i osoby samotne odpowiedziały na zaproszenie Ruchu Światło- Życie i przybyły w piątkowy wieczór do Ostrzeszowskiej Fary, by skorzystać z rekolekcji ewangelizacyjnych. Odbyły się one w dniach 14-16 kwietnia. Niezwykle gościnna parafia pw. NMP Wniebowziętej zapewniła nam doskonałe warunki, za co gospodarzom miejsca składamy serdeczne podziękowania. W rekolekcjach wzięło udział 57 osób dorosłych i 18 dzieci, które otoczyła opieką diakonia wychowawcza.

Boże miłosierdzie i jego działanie w naszym życiu ukazywał nam w pięknych, pobudzających do głębokich refleksji konferencjach ks. Tomasz Kaczmarek. Jedną wygłosił ks. Daniel Zarębski. Oparte one były na fragmentach Ewangelii Św. Jana.

Po konferencjach wysłuchaliśmy kilku bardzo poruszających świadectw uczestników rekolekcji.

Podczas spotkań w grupach rozważaliśmy wybrane fragmenty Pisma Świętego i próbowaliśmy odnieść je do naszego życia, zastanowić się nad stanem naszej wiary i nad tym, na ile kierujemy się w naszych wyborach i działaniach Ewangelią.

Wielką wartością rekolekcji była codzienna Eucharystia i Liturgia Godzin, były to bowiem chwile bezpośredniego spotkania z naszym Panem.

Radosna atmosfera, wzajemna życzliwość i otwartość uczestników pozwoliły doświadczyć prawdziwej wspólnoty.

Za każde głębokie przeżycie, każde usłyszane słowo, za każdego uczestnika i cały ten błogosławiony czas Bogu niech będą dzięki.

Diakonia Ewangelizacji.

Bóg bogaty w miłosierdzie – 2023.04.14-16 Ostrzeszów