26 listopada w parafii p.w. św. Józefa w Jankowie Przygodzkim z inicjatywy proboszcza parafii ks. Rafała Kowalskiego oraz członków wspólnoty Domowego Kościoła rejonu ostrowskiego została zorganizowana Niedziela Ewangelizacyjna. Temat przewodni brzmiał: „ Wierzący małżonkowie drogą ratowania dzieci i rodziny przed zagrożeniami współczesnego świata”.
Homilię na Mszach Świętych wygłosił w tym dniu ks. Łukasz Skoracki, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej, kierownik Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Słupi pod Kępnem oraz wieloletni moderator kręgu Domowego Kościoła. Ksiądz Łukasz rozpoczął homilię zwracając uwagę na to, że jeśli rodzice utracą wiarę, to ich dzieci będą miały małe szanse na to, żeby tę wiarę w ogóle poznać, odnaleźć i nią żyć. Nawiązując do Ewangelii z dnia (Niedziela Chrystusa Króla) zaznaczył, że chrześcijaństwo nie polega tylko na byciu dobrym człowiekiem, ale na tym, aby nie udawać kogoś, kim się nie jest i stawać przed Bogiem w prawdzie o sobie samym. Powiedział również, że trzeba czerpać z najbardziej czystego źródła, którym dla wierzących chrześcijan jest tylko Jezus Chrystus i pielęgnować swoją wiarę wśród ludzi, mających podobne pragnienia, a takim miejscem jest wspólnota osób wierzących, jak na przykład wspólnota Domowego Kościoła.
Doświadczeniem owoców trwania we wspólnocie DK podzieliły się trzy małżeństwa: Monika i Arek Skoraccy, Gosia i Janusz Klagowie oraz Asia i Łukasz Szymańscy. W ich świadectwach wyraźnie wybrzmiało, że wspólne wzrastanie we wspólnocie Domowego Kościoła, pomagało im i pomaga nadal, przekazywać żywą wiarę w ich rodzinach oraz scala ich małżeństwa, pomimo małych problemów i większych kryzysów.
Owocem Niedzieli Ewangelizacyjnej być może będzie powstanie nowego kręgu.
Zapraszamy do wysłuchania homilii ks. Łukasza: https://youtu.be/L7cjcf4GBv8