Przedborów ORAR I, 5-9.07.2023

To nasze czwarte rekolekcje formacyjne, ale pierwsze ze swoją diecezją. Jechaliśmy z ogromną radością, ale też niepewnością gdyż zostaliśmy poproszeni przez parę prowadzącą – Renię i Mariusza Modrzyńskich o podjęcie funkcji animatorów kręgu. Już niebawem okazało się jak zostaliśmy dodatkowo obdarowani. Dzięki tej posłudze mogliśmy spotykać się wieczorami na omówieniu następnego dnia i na komplecie – to był piękny i ubogacający czas rozmów i wspólnej modlitwy. Jak zawsze na rekolekcjach ceniliśmy sobie adorację i Namiot Spotkania. Pan obecny w kaplicy, niedaleko naszych pokoi, zapraszał o każdej niemal porze by wejść i pobyć z Nim choć przez chwilę.

Kolejnym ważnym dla mnie wydarzeniem było przystąpienie jako członek do KWC. Krótko przed rekolekcjami dowiedziałam się że ktoś mi dobrze znany ma problem alkoholowy. Ta wiadomość bardzo mnie poruszyła i przynagliła by z kandydata stać się członkiem i więcej się modlić w tej intencji.

Pan działał w naszych sercach i umocnił naszą rodzinę przez uśmiech, życzliwość, świadectwa innych. Pokazywał po raz kolejny że troszczy się o nas, nawet podczas rekolekcji w środku lasu 🙂 Jesteśmy wdzięczni licznej diakonii wychowawczej która cudownie zorganizowała czas naszym dzieciom. Cieszymy się że poznaliśmy tylu wspaniałych i wartościowych ludzi z naszej diecezji z którymi z chęcią spotkamy się na Dniach Wspólnoty i przy innych okazjach, „w tańcu i przy różańcu”.

Urszula i Dominik Lipieccy.