W dniu 16.10.2022r. w ostrzeszowskiej farze spotkaliśmy się na pierwszym w tym roku formacyjnym Rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Proboszcz miejsca, ks. Leszek Szkopek, z otwartymi rękami przywitał nas w swoich progach i zapewnił, że nasza wspólnota jest zawsze w farze miło widziana. Po krótkim słowie wstępu ks. Tomasza Kaczmarka (moderatora naszego rejonu) oraz modlitwie do Ducha Świętego, tak jak zakłada plan dnia,  wsłuchać się w słowa konferencji. Ks. Jakub Stanecki w charakterystyczny dla siebie sposób wygłosił słowo dotyczące Kerygmatu. Nie zabrakło Pisma Świętego, przykładów, rekwizytów, przytulania ani też błogosławieństwa olejami!

Tak jak to określiła para rejonowa, ks. Jakub zmieścił się w założonym czasie dzięki czemu mogliśmy na spokojnie udać się na spotkania w grupach.

O godzinie 16.00 rozpoczęła się Msza Święta, gdzie razem z parafialną wspólnotą mogliśmy świętować ten dzień. Homilię wygłosił do nas ks. proboszcz, który w bardzo dobrym słowie odniósł się do wielu aspektów związanych z czytaniami z dnia.

Po Eucharystii była Agapa. Niestety, pomimo szczerych chęci na zupie gulaszowej, kawie i ciasteczkach nie mogliśmy zostać…

Ten dzień wspólnoty na długo zapadnie w pamięci. Cieszymy się bardzo z obecności tych wszystkich którzy zawsze pojawiają się w takie dni, ale też z tych którzy może po raz pierwszy świętowali ten dzień razem z nami. Niezmiennie cieszy nas obecność małżeństw z naszego kręgu i ich zaangażowanie w ten dzień. Słowa ks. Jakuba oraz ks. Leszka to wisienka, na torcie która zaraz po osobistym spotkaniu z Jezusem w Eucharystii uświetniła ten dzień. Ciężko jest mi tutaj w kilku zdaniach streścić zarówno konferencję jak i homilię dlatego też pozwolę sobie napisać tylko że już dawno nie wróciłem z dnia wspólnoty z poczuciem, że „to było to!” Bardzo mocne słowa trafione w punkt, których przesłanie zrobiło na mnie (ale i pewnie na wielu z nas) bardzo duże wrażenie.  To był bardzo dobry dzień!

Ani i Olkowi, księżom, i całej wspólnocie – Bóg zapłać!

Arek Skoracki

Dzień Wspólnoty moim okiem – Ostrzeszów 16.10.2022

Google Photo
Google Photo
Google Photo