Dziękczynienie za 33 lata obecności KWC

w kościele św. Piotra i Pawła w Kaliszu 10.06.2023.

 Im dłużej jesteśmy członkami KWC tym bardziej jesteśmy Panu Bogu wdzięczni za ten dar. Świadomość tej wdzięczności naszej zaczęła wzrastać, gdy podjęliśmy posługę odpowiedzialnych za KWC w naszej diecezji, tj. w ciągu ostatnich 2 lat.

Podejmując służbę, wzmacniamy zapał i otrzymujemy nową motywację… Dlatego ważna jest kadencyjność w posłudze. Prosimy już dziś o gorącą modlitwę, by Pan Jezus otworzył na tę służbę kolejne osoby z naszej wspólnoty!

Uczestnicząc w wielu spotkaniach w skali kraju, widzimy przede wszystkim, że :

  • jest nas w Polsce wielu, bardzo wielu (a w świecie ponad 60% ludzi w ogóle nie używa alkoholu! Czyli jesteśmy w większości!)
  • nasza wiedza na temat alkoholu i innych zagrożeń stale wzrasta i możemy się nią dzielić
  • warto być wolnym od alkoholu, tzn. być abstynentem z własnego wolnego wyboru
  • trzeba modlić się o męstwo w tej służbie, do której nas Pan Bóg powołuje, bo nie jest to sprawa łatwa i prosta

Radością naszą jest fakt, że w wielu parafiach naszej diecezji odbyły się w tegorocznym Wielkim Poście Drogi Krzyżowe z rozważaniami trzeźwościowymi. A teraz w coraz to nowych miejscach zaczynają sie odbywać stałe nabożeństwa w intencjach Krucjaty. Zachęcamy przy tej okazji do zamawiania mszy świętych (np. w intencji O WYCHOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO TRZEŹWOŚCI  lub O TRZEŹWOŚĆ W NASZYCH RODZINACH) w swoich parafiach. Z naszej strony rozważamy,  w przyszłorocznym Wielkim Poście przygotowanie w Ostrowie Wlkp. Drogi Krzyżowej ogólnomiejskiej, gdyż jak wyraził się Ks. Bp Tadeusz Bronakowski “Trzeźwość jest polską racją stanu” i warto wyjść z tym na ulice naszych miast i wsi.

Ważne ogłoszenia dla członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty:

  • 8 sierpnia br. (wtorek) na Jasnej Górze Ks. Jarosław Błażejak – Moderator Krajowy Krucjaty) poprowadzi Apel Jasnogórski i “10” różańca wraz z członkami KWC.
  • Diecezjalna Pielgrzymka KWC do Kotłowa odbędzie się 26 sierpnia 2023

Zaczynamy Eucharystią o godz.10.00 (jest to msza parafialna) potem Ks. Kustosz Sanktuarium przybliży nam historię tego miejsca i obrazu MB Kotłowskiej. Następnie przejdziemy na agapę. Spotkanie zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

  • Ogólnopolska Pielgrzymka KWC na Jasną Górę jest połączona z obchodami 50-lecia DK w Polsce. Zapraszamy już 8 września (w piątek) do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie o godzinie 18.30 będzie nasza msza w intencji KWC (transmitowana w mediach!)

Następnego dnia, czyli w sobotę 9.IX, kiedy odbędą się główne uroczystości, mamy na wałach o 16.30 Drogę Krzyżową z Ikoną Krzyża Krucjaty połączoną ze świadectwami członków KWC.

Gabriela i Andrzej Wardeńscy